Skip to content

Wolontariat

O wolontariacie

Wolontariat jest przez naszych studentów realizowany w różnorodnych przestrzeniach. Bogactwo zainteresowań, umiejętności, pomysłów to atut naszej uczelni, który powinien być rozwijany. Nasz potencjał tkwi w różnorodności, profesjonalizmie naszej kadry oraz zaangażowaniu społecznym.   

Wychodzimy z założenia, że wolontariat jest tego rodzaju aktywnością, która przede wszystkim umacnia społeczność  w jej ludzkim funkcjonowaniu, obejmującym troskę o siebie nawzajem, o słabszych, potrzebujących oraz kształtuje w niej humanistyczne postawy.  Ponadto wolontariat tworzy przestrzenie do samorealizacji, rozwoju, jak i poszerzania kontaktów towarzyskich.  

To szansa na wspaniałą przygodę, na odkrywanie potencjału w działaniu, ale także na realizację marzeń.  

Naszą ideą jest pomoc osobom szukającym miejsca na działania własne poprzez wolontariat.  
Łączymy studenckich wolontariuszy z organizacjami/instytucjami, wzmacniamy działania poprzez szkolenia/warsztaty, a także sami prowadzimy nowe inicjatywy.  

Zachęcamy do kontaktu z nami zarówno studentów szukającym miejsca wolontariatu, organizacje i instytucje chcące współpracować z wolontariuszami, jak i kadrę akademicką prowadzącą działania/projekty o charakterze wolontariackim. 

Studenci

Jesteś studentką, studentem Uniwersytetu Szczecińskiego. Szukasz nowego miejsca samorealizacji, masz pomysł na swoje działanie, tylko potrzebujesz podpowiedzi jak je rozpocząć.  
A może chciał(a)byś spotkać ludzi, którzy mają podobne pasje i je realizują.  

Doskonale – dobry początek!  

Wypełnij poniższy formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.  

Organizacje/Instytucje

Reprezentują Państwo organizacje lub instytucje, która współpracuje z wolontariuszami lub chce taką współpracę rozpocząć? 

Możemy Państwu pomóc  w nawiązaniu kontaktu ze studentkami i studentami Uniwersytetu Szczecińskiego, które/którzy działają lub chciałyby/chcieliby rozpocząć działania wolontariackie. Oferujemy też pomoc warsztatową i szkoleniową w tym zakresie.  

Zapraszamy do kontaktu z nami, w tym celu prosimy o wypełnienie formularza. 

Kadra akademicka

Strefa wsparcia i rozwoju to także, miejsce spotkań, podnoszenia wiedzy i umiejętności. W naszych aktualnościach pojawiają się nowe terminy szkoleń, na które serdecznie zapraszamy.  

Mamy także możliwość poprowadzenie spotkań szkoleniowych odpowiadających na Państwa potrzeby – przeznaczone są one dla uniwersyteckich kół naukowych, zorganizowanych grup nieformalnych, organizacji i instytucji, które chciałaby rozpocząć wolontariacką współpracę z naszymi studentkami/studentami.  

Obecnie prowadzimy spotkania szkoleniowe pn. Wolontariat studencki – krok po kroku.  
Chciałbyś nas zaprosić – serdecznie zapraszamy do kontaktu pod adresem email:  

Zapraszamy także do współpracy, osoby gotowe do poszerzenia naszej ofert warsztatowej.  

Skip to content