Skip to content

Oferty dla wolontariuszy

Centrum Inicjatyw Rodzinnych Klub wsparcia dla rodziców i dzieci z afazja

Fundacja Z Afazją na Sportowo wraz z Centrum Inicjatyw Rodzinnych prowadzi klub wsparcia dla rodziców i dzieci z afazja. Podczas spotkań prowadzone są aktywne zajęcia dla dzieci- różnego rodzaju gry i zabawy.

Poszukujemy wolontariuszy, którzy pomogą nam zorganizować przestrzeń dla dzieci podczas spotkań w Szczecinie w siedzibie Centrum Inicjatyw Rodzinnych.Zapraszamy do kontaktu osoby, które lubią pracować z dziećmi, mają doświadczenie i mogą poświęcić dwie godziny swojego czasu raz w miesiącu.Chętnych wolontariuszy prosimy o kontakt do Pana Darka 500 163 493

Zerknij do nas- poczytajCentrum inicjatyw rodzinnych w szczecinie – wyniki wyszukiwania | Facebook

Zielony balon z napisem Centrum Inicjatyw Rodzinnych

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji "FAR" ORGANIZACJA ZAŁOŻONA PRZEZ WÓZKOWICZÓW DLA WÓZKOWICZÓW

Zapraszam do współpracy. Fundacja Aktywnej Rehabilitacji “FAR” pracuje na terenie całego kraju, także w Szczecinie.

Poza zajęciami, na których aktywizuje dzieci poprzez sport, realizuje zajęcia kulturalno-oświatowe oraz wyjazdowe formy wsparcia, jak warsztaty weekendowe czy obozy. 

Dla większej grupy osób chętnie organizuje szkolenia, tak aby wolontariusze mogli się rozwijać i czerpać radość ze wspólnego działania.

Szczegóły naszych działań odnajdą Państwo, w załączonych materiałach.

Zapraszamy do współpracy z nami i kontaktu.

Kontakt:

Dawid FederSpecjalista ds. współpracy międzynarodowej i standaryzacji modelu Aktywnej RehabilitacjiFundacja Aktywnej Rehabilitacji “FAR”tel kom: 609 996 144www.far.org.pl 

Ulotka: Wolontariat w FAR jest też dla ciebie. Na ulotce jest osoba na wózku, osoba niedowidząca z białą laską, osoba z protezą nogi oraz rysunki dwóch innych postaci

Stowarzyszenie WIOSNA Program Akademia Przyszłości

W imieniu Stowarzyszenia WIOSNA, zapraszamy do udziału w programie społecznym Akademia Przyszłości.

 W Akademii Przyszłości wolontariusz lub wolontariuszka uczestniczy w cotygodniowych, indywidualnych zajęciach z przypisanym dzieckiem, poświęca mu czas i uwagę, poznaje przyczyny braku wiary w siebie i towarzyszy w budowaniu samooceny oraz realizacji marzeń. W całym kraju ok. 2 tys. dzieci czeka na swojego wolontariusza lub wolontariuszkę z Akademii Przyszłości. Każdy nowy wolontariusz to szansa dla kolejnego dziecka na to, by iść przez życie z podniesioną głową. 

By dołączyć do wolontariatu wystarczy wypełnić krótki formularz na stronie programu Akademii Przyszłości: www.akademiaprzyszlosci.org.pl 

Zdjęcie dziewczynki, która siedzi z plecakiem. Napis na zdjęciu: Wierze w ciebie dzieciaku

Stowarzyszenie Mudita Wolontariat wytchnieniowy dla rodzin osób z niepełnosprawnościami

Masz 2 godziny wolne w tygodniu lub miesiącu? Jesteś otwarta/y i lubisz kontakt z drugim człowiekiem? W takim razie nasz wolontariat jest dla Ciebie!

Stowarzyszenie Mudita poszukuje wolontariuszy i wolontariuszek chętnych do działania w ogólnopolskim programie wolontariatu wytchnieniowego. Jest to program wspierania rodzin i bliskich osób z niepełnosprawnościami poprzez odciążenie ich w opiece nad dzieckiem lub inną osobą zależną a także wsparcie w codziennych obowiązkach.

Bo każdy człowiek ma prawo do odpoczynku.

Poszukujemy osób, które są dyspozycyjne od dwóch dni w tygodniu po dwa dni w miesiącu (przez ok. 2h).

Co będzie należało do Twoich zadań?Czasem to wyjście na spacer, plac zabaw czy do parku, a czasem zwykła rozmowa, gra bądź czytanie bajki.

Nie szukamy terapeutów ani ekspertów – wystarczą dobre chęci i odrobina wolnego czasu. Zapewnimy Ci opiekę merytoryczną koordynatora, superwizję i szansę rozwoju w super grupie wolontariuszek i wolontariusz

Oferujemy – świadczenia dla wolontariusza 

Każdy wolontariusz podpisuje porozumienie wolontariackie, jest także objęty ubezpieczeniem oraz ma możliwość uzyskania zaświadczenia o odbyciu wolontariatu. Realizujemy także praktyki studenckie oraz wolontariat pracowniczy. Zapewniamy wsparcie merytoryczne, informacyjne oraz psychologiczne. W razie potrzeby umożliwiamy organizację spotkań online (zarówno „superwizyjnych”, jak i integracyjnych), kontakt z psychologiem, dostęp do szkoleń i warsztatów.

Ze szczegółami działalności Stowarzyszenia można zapoznać się na stronie www.stowarzyszeniemudita.pl

Kontakt regionalny w Szczecinie:  Carmen Siekierzycka carmen.siekierzycka@stowarzyszeniemudita.pl

Logo: Mudita
Skip to content