Skip to content

 

Wsparcie psychologiczne 

Ogólne informacje

Udzielamy bezpłatnej pomocy i wsparcia psychologicznego obejmującego pomoc w rozpoznaniu problemu i ukierunkowaniu jego rozwiązania. Prowadzimy psychoedukację pomagającą lepiej i efektywniej żyć. Wspieramy w podejmowaniu działań pozwalających na efektywniejsze poradzenie sobie z trudnościami. 

Regulamin

Kliknij w link REGULAMIN WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE

Kiedy?

W każdy czwartek w godzinach  14:00 – 15:00 

Gdzie nas znajdziesz?

Wydział Nauk Społecznych, Krakowska 71-79 (główny budynek) w sali 127P w ICK 

Jeśli potrzebujesz pomocy - skontaktuj się z nami.

Jeśli jesteś studentem Uniwersytetu Szczecińskiego i przeżywasz trudności, z którymi nie potrafisz sobie samodzielnie poradzić lub potrzebujesz pomocy w rozpoznaniu problemu i znalezieniu rozwiązania, skorzystaj ze wsparcia psychologicznego. Wyślij maila lub zadzwoń 91 444 36 85 (pn-pt. od 8:00 do 15:00)
Celina Timoszyk

dr Celina Timoszyk – Tomczak

Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny. Od 1995 roku adiunkt w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Szczecińskiego, naukowo zajmujący się przede wszystkim psychologią emocji i motywacji, w tym szczególnie psychologią temporalności Autorka wielu publikacji naukowych z tego zakresu. W praktyce psychoterapeuta pracujący głównie z dorosłymi i młodzieżą, będącymi w kryzysach adaptacyjnych, z zaburzeniami emocjonalnymi oraz zaburzeniami osobowości.

W ramach działań na uniwersytecie współorganizator i opiekun studenckiej inicjatywy „Studenci w Pandemii”, w której studenci udzielali wsparcia online w trakcie pandemii

dr Elżbieta Pieńkowska

Psycholog, certyfikowany seksuolog kliniczny, od 2013 roku zatrudniona na stanowisku adiunkta w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Szczecińskiego; od 1999 roku pracuje psychologicznie z dziećmi i młodzieżą oraz ich rodzinami; głównym obszarem aktywności naukowej i pracy praktycznej są uwarunkowania zdrowia seksualnego i nieprawidłowego funkcjonowania dzieci i młodzieży w obszarze seksualności oraz jakość funkcjonowania emocjonalnego w sytuacjach trudnych; autorka publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu psychologii i seksuologii rozwojowej.

batch_Elżbieta Pieńkowska
batch_Anna Sołtys

dr Anna Sołtys

Psycholog, psychoterapeuta Gestalt, adiunkt na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Szczecińskiego w Katedrze Psychologii Klinicznej i Psychoprofilaktyki.

Studia psychologiczne ukończyłam w 2005 roku w Warszawie w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej o specjalności społeczna psychologia kliniczna. Doświadczenie praktyczne zdobywałam w pracy w hospicjum z osobami dorosłymi i dziećmi.

Obecnie w procesie szkolenia psychoterapeutycznego w Wielkopolskiej Szkole Psychoterapii Gestalt. Prowadzę psychoterapię indywidualną dla osób dorosłych oraz młodzieży i dzieci. Swoją pomoc kieruję do osób, które pragną zbudować zdrową relację z samym sobą oraz ze światem zewnętrznym. Poprzez pracę z ciałem wspieram w procesie wewnętrznej integracji i uzdrowienia.

mgr Agnieszka Malinowska

Absolwentka studiów psychologicznych na Uniwersytecie Szczecińskim. Rozpoczynam drugi rok 4letniego kursu Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej. Ukończyłam także szkolenie podstawowe Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz kurs Transkulturowej Psychoterapii Pozytywnej na poziomie podstawowym. Pracuję jako asystent w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Szczecińskiego oraz na stanowisku psychologa w poradni zdrowia psychicznego. Prowadzę terapię, udzielam wsparcia osobom dorosłym z zdiagnozowanymi m.in. zaburzeniami nastroju i zaburzeniami lękowymi.

batch_Agnieszka Malinowska
M. Piłat

dr Marzena Piłat

Psycholog, adiunkt w Katedrze Psychologii Społecznej i Rozwojowej Instytutu Psychologii Uniwersytetu Szczecińskiego. Autorka publikacji popularnonaukowych i naukowych, w tym monografii pt. Wojna. Trauma. Migracja. Problemy zdrowia psychicznego uchodźców z Czeczenii. Naukowo zajmuje się przede wszystkim psychologią traumy, uchodźstwa, terroryzmu, wojny, psychologią zdrowia i rozwojową. Posiada też długoletnie, praktyczne doświadczenie zawodowe, w tym od 1995 r. w zakresie psychologii międzykulturowej. 

mgr Maria Ligocka

Psycholog, psychoterapeuta, asystent Instytucie Psychologii Uniwersytetu Szczecińskiego.

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku psychologia i kierunku kognitywistyka na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Dyplom ukończenia czteroletniego Studium Psychoterapii SPCh w Warszawie prowadzonego przez Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich.

Psycholog szkolny w Szkole Salezjańskiej. W swoich badaniach zajmuje się głównie zagadnieniami związanymi z pamięcią autobiograficzną i jej rolą w kształtowaniu Ja.

Pomaga dorosłym oraz młodzieży, którzy zmagają się z trudnościami w różnych obszarach życia (problemy w relacjach z innymi ludźmi, problemy emocjonalne, nerwice, niepokój, lęk, depresja, poczucie braku satysfakcji z życia, konflikty i kryzysy w relacjach małżeńskich czy partnerskich, samotność, kryzysy rozwojowe, tożsamości i powołaniowe, doświadczenie straty, doświadczanie cierpienia ze strony bliskich) oraz chcą rozwijać swój osobisty potencjał.

batch_Maria Ligocka
Skip to content